Najlepsze usługi fotograficzne w Szczecinie

FAQ, czyli często zadawane pytania

 • Na jakim papierze wykonujecie zdjęcia?
  Wszystkie zdjęcia w naszej firmie wykonujemy na papierach profesjonalnych np. Kodak Professional Endura Premier - w wersji błyszczącej, półmatowej i satynowej - najlepszy dostępny na rynku papier firmy Kodak. Mamy też w ofercie papier perłowy znany też jako METALIK, który charakteryzuje się unikalną metaliczną "perłową" powierzchnią, pięknym kontrastem i niespotykanym nasyceniem barw.
 • Czy wykonujecie zdjęcia do dokumentów?
  Tak, do wszystkich oficjalnych, a także nietypowych wg parametrów podanych przez Klienta. Posiadamy nowoczesne samoobsługowe studio fotograficzne (jeśli trzeba - zapewnimy niezbędną pomoc w kwestiach technicznych), w którym Klienci fotografują się w różnych pozach a płacą tylko za ujęcia, na które się decydują. Czas realizacji nawet w 20 min. Na życzenie wykonujemy archiwizację na CD lub wysyłamy na maila.
 • Czy zdjęcia przedwojennego Szczecina, które widziałam na Waszej wystawie można kupić?
  Oryginałów z naszej kolekcji nie sprzedajemy, ale odbitki można wybrać z naszego albumu "Stary Szczecin i Świnoujście" dostępnego w laboratorium.
 • Mam archiwalne nagrania video. Czy w Waszej firmie mogę nagrać je na płytę DVD?
  Nagrywamy materiały z kaset video VHS, miniDV, Video8, Hi8 i VHS-C nagranych w systemie PAL oraz klisz kinematograficznych 8 mm na płytach DVD, wycinamy "puste sceny", dodajemy menu ułatwiające przeglądanie zapisanego na płycie materiału.
 • Zniknęły zdjęcia z mojej karty pamięci. Czy możecie pomóc mi je odzyskać?
  Tak. Jeśli dojdzie do utraty zdjęć (skasowanie lub sformatowanie karty pamięci) nie wolno wykonywać żadnych operacji na tej karcie. Należy wyjąć ją z aparatu i jak najszybciej dostarczyć do nas. W większości przypadków udaje się nam przywrócić utracone zdjęcia.
 • Kwestia proporcji czyli "robimy zdjęcia z paskami czy bez"?
  Aparaty cyfrowe wykonują zdjęcia w różnych proporcjach np. 3:4 (najczęściej aparaty kompaktowe), 2:3 (większość lustrzanek cyfrowych), 16:9 (standard HDTV) i inne. Ponadto wiele aparatów pozwala na samodzielną zmianę proporcji. Jednak większość papierów fotograficznych jest dopasowana do proporcji 2:3 i do takich zdjęć głównie produkowane są np. albumy i ramki. I stąd wynika problem odpowiedniego wpasowania Państwa zdjęć w standardowe formaty.

  Oto jak to samo przykładowe zdjęcie cyfrowe (proporcje 3:4) można umieścić na najpopularniejszym formacie odbitek czyli 10x15 (proporcje 2:3).

  Wersja pierwsza: zdjęcie z paskami. Jeśli chcemy zachować pełny obraz musimy pozostawić na zdjęciu białe paski.


  Foto Best

  Wersja druga: zdjęcie bez pasków. Obraz wypełnia całą powierzchnię odbitki, ale jest lekko przycięty z dwóch stron. W przypadku bardzo ciasno kadrowanych zdjęć istnieje niebezpieczeństwo odcięcia np. głowy osoby lub czubka wieży zabytkowego pałacu.

  Foto Best

  Dobra rada: pamiętaj aby fotografując pozostawić kilka procent przestrzeni więcej nad wszelkimi elementami, które chcesz zobaczyć na zamówionych zdjęciach - nad głowami osób, ważnymi elementami architektury itp.
 • Mam tylko papierowe odbitki. Czy mogę zrobić ich kopię lub zapisać w formie cyfrowej?
  Tak, jest to możliwe. Zdjęcia skanujemy i wykonujemy reprodukcje, poprawiamy je i retuszujemy jeśli tylko Państwo sobie tego życzą. Ponieważ jest to często proces czasochłonny, koszt takiej pracy oceniamy przy przyjmowaniu zlecenia i informujemy o nim klienta. Poprawione zdjęcia możemy również zapisać w formie cyfrowej tak, by klient mógł zamawiać kolejne odbitki bez konieczności ponownego retuszu.
 • Czy można u Was zamówić kubek lub koszulkę ze zdjęciem?
  Tak i najczęściej można je odebrać nawet tego samego dnia. W ofercie mamy kilka typów kubków (zwykły, z kolorowym środkiem, magiczny itp.) oraz koszulki damskie (w szpic) i męskie. Inne gadżety wykonywane na miejscu to puzzle i poduszki ze zdjęciem. Oczywiście na tych wszystkich nośnikach nie musi znaleźć się zdjęcie. Mogą to być również wszelkiego rodzaju napisy, kolaże itp. Pozostawiamy to Państwa fantazji i służymy pomocą w realizacji Państwa pomysłów.
Międzynarodowy certyfikat ISO 9002 uzyskany już w 1999 roku.
Telefon kontaktowy: (091) 434 20 80
Godziny otwarcia: Pon.-Pt.: 10:00-18:00, Sob.: 10:00-15:00
 
Logos